/  Gezinti Bağlantılarını Atla
ANASAYFA /
HABER
Körfezli Eslem ve Ravza, Balkan Şampiyonu OlduKörfezli Eslem ve Ravza, Balkan Şampiyonu Oldu
Körfez Belediyesi Gençlerbirliği Spor Kulübü taekwondocularının büyük başarısı.

Balkan Taekwondo Şampiyonası, 24-25 Kasım 2023 tarihlerinde Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da yapıldı.  23. Balkan Taekwondo Şampiyonası’nda yarışan sporcularımız; Genç Bayanlar 68 kilo’da Eslem Rüveyda Tomak ve 49 kilo’da Ravza Kahyaoğlu tüm rakiplerini geride bırakarak Balkan Şampiyonu oldular. Şampiyonada Türk sporcular 23 altın, 12 gümüş, 24 bronz olmak üzere toplam 59 madalya kazandı. Türkiye, şampiyonada en çok madalya kazanan ülke oldu.

ÜST ÜSTE 3 ŞAMPİYONLUK
İki gün süren Balkan Şampiyonası’nın hemen ardından aynı yerde 25-26 Kasım tarihlerinde  bu sefer Uluslararası Balkan Kupası Turnuvası’da yapıldı. Balkan Şampiyonasının ardından yoğun maç trafiği yapmalarına rağmen bu turnuvada da Körfezli iki sporcumuz müsabakalara çıktılar. Olimpiyatlara katılım için puan kazandıran turnuvada sporcumuz Eslem Rüveyda Tomak yine Balkan Kupası Turnuvası Şampiyonu olmayı başardı. Diğer genç sporcumuz Ravza Kahyaoğlu ise çeyrek finalde Avrupa ikincisi Sırp sporcuya 1 puan farkla mağlup oldu.

KÖRFEZ’E ARMAĞAN ETTİLER
Balkan Şampiyonası’nda Bosna Hersek’te sporcularımızın antrenörü olarak görev yapan Körfez Gençlerbirliği Spor Kulübü’ünün başarılı taekwondo antrenörü Melih Yeni ve sporcularımız alınan başarıdan dolayı büyük mutluluk yaşarken yaptığı açıklamada, “Ülkemizde futboldan sonra en fazla lisanslı sporcuya sahip taekwondoda var. Türk taekwondosu dünyada oldukça saygın bir yere sahip. Bizlerde çok çalışmamız gerektiğinin farkındayız ve var gücümüzle çalışıyoruz.

BAŞKAN SÖĞÜT TEBRİK ETTİ
Şampiyonaya sıkı hazırlandık. Sıkı bir periyoda girdik. Hedefimiz Dünya Şampiyonası. İnşallah şanlı bayrağımızı her zaman en üstte tutarız. Kazanmış olduğumuz bu şampiyonlukları başta Körfez ve Kocaeli halkına ve tabi ki bütün milletimize armağan ediyoruz” dedi. Başkan Şener Söğüt de bizlere gurur yaşatan gençleri telefonla arayarak tebrik etti.

Bizi Sosyal Medyada Takip Edebilir
Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz